Godzinowa opieka dla osoby starszej

 
Opieka nad osobami starszymi może zajmować bardzo dużo czasu. Niekiedy wymagana jest 24-godzinna asysta dla seniora, dlatego pozostawienie go samego w domu nie jest możliwe. Gdy jednak zachodzi taka konieczność, można skorzystać z godzinowej opieki dla osoby starszej.
 
Gdy na co dzień opiekujesz się seniorem i nie planujesz jednocześnie korzystać ze stałych usług opiekuńczych czy domów spokojnej starości, na pewno wiesz, jak dużo czasu to zajmuje. W sytuacji, gdy możemy liczyć na pomoc bliskich, możliwe jest ustalenie dni i godzin, w których każdy będzie mógł być przy osobie starszej. Jednak nie zawsze takie wsparcie jest możliwe do uzyskania. Wówczas pomocna będzie opieka dla osoby starszej świadczona godzinowo.
 
Na czym polega godzinowa opieka dla seniora?
W ramach opieki godzinowej możemy otrzymać kompleksową pomoc dla seniora wtedy, gdy nie możemy zapewnić jej samodzielnie. Obejmuje ona różne zlecone usługi, na przykład pilnowanie osoby starszej, jej karmienie, dbanie o higienę, podawanie leków, aby wspomnieć o niektórych z nich. Oczywiście, opiekun przez cały czas dotrzymuje towarzystwa seniorowi.
 
Opiekę godzinową zamawiamy na określoną liczbę godzin od danej pory. Zgłoszenie o chęci skorzystania z usługi musimy przesłać na co najmniej 24 godziny do świadczącej usługi firmy czy opiekuna.
 
Gdzie skorzystać z opieki godzinowej dla osoby starszej?
Najczęściej opieka dla osoby starszej oferowana jest przez firmy zajmujące się usługami opieki. Zrzeszają opiekunów i opiekunki z różnych części kraju. Często możemy też poszukiwać pomocy u opiekunów działających samodzielnie, ale jest to już większe ryzyko. Dlatego najlepiej skorzystać z usług firmy, która ma doświadczenie oraz pozytywne opinie. Wtedy możemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.
 
Dokładne informacje o firmach oferujących usługi opieki godzinowej dla seniorów możemy znaleźć całkowicie przez internet. Gdy opiekujemy się nad seniorem, warto zapoznać się z ofertami, nawet jeżeli nie potrzebujemy ich akurat w tym momencie. W awaryjnych sytuacjach będziemy mogli wtedy zaoszczędzić czas.